GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA ARTYSTÓW
To będzie miejsce, gdzie możesz dużo dla siebie zrobić. Nasza grupa terapeutyczna jest specjalnie zaprojektowana dla artystów, którzy często zmagają się z unikalnymi wyzwaniami emocjonalnymi i zawodowymi. Wierzę w siłę grupy, która daje wsparcie, siłę i narzędzia, by wzajemnie sobie pomagać. Grupa może pracować poza godzinami spotkań, a moi nauczyciele psychoterapii zawsze podkreślali jej moc.
O spotkaniu
Jak będziemy pracować?
Nasze spotkania będą obejmować różnorodne techniki terapeutyczne, które pomogą Ci uwolnić głębokie emocje oraz napięcie emocjonalne poprzez pracę z ciałem. Będziemy pracować z legendą rodzinną i własnym systemem rodzinnym, badając przodków i blokady, które niesie system rodzinny. Skupimy się na Twoich głębokich potrzebach emocjonalnych, wewnętrznym dziecku oraz wewnętrznej przemocy. Zastanowimy się, gdzie zaspokajasz swój głód miłości.
Praca z wewnętrznymi blokadami:
Czemu mimo tego, że coś chcę, to nie mogę tego zrobić?
Czemu nie mogę być szczęśliwy?
Mi się nie należy - czemu cokolwiek robię, to i tak przychodzi ta myśl?
Co będziemy robić?
Pracować nad indywidualnymi traumami.
Pracować z systemem rodzinnym pochodzenia i obecnym.
Uczyć się, jak relaksować ciało z ciągłego napięcia.
Doświadczać leczenia przez ciało.
Pozwalać sobie na spokój i miłość.
Ćwiczyć komunikację bez przemocy.
Obawy związane z terapią grupową
“Nie będzie miejsca na moją sprawę”.
Będzie. Każdy będzie miał miejsce na swój osobisty wątek na grupie. Stworzycie też dla siebie wzajemnie wsparcie poza grupą. Zobaczycie, że praca odbywa się również na wątkach innych ludzi i wiele z Waszych kłopotów okaże się wspólne też dla innych osób. Praca będzie przepływać przez członków grupy.“Będę się wstydzić, by coś o sobie powiedzieć”.
To może być prawda dla niektórych osób, szczególnie na początku. Moje doświadczenie pokazuje, że osoby, które mają taką obawę, korzystają jeszcze więcej, bo uczą się dzielić sobą.“Boję się odrzucenia przez grupę”.
Rozumiem ten lęk. Można go potraktować jako świetną okazję do pracy.
Nasza grupa terapeutyczna to bezpieczna przestrzeń, gdzie możesz odkrywać i rozwijać siebie, zyskując wsparcie innych artystów, którzy rozumieją Twoje wyzwania.
Korzyści dla uczestnika grupy terapeutycznej
Wsparcie emocjonalne i zawodowe:
Nasza grupa terapeutyczna jest specjalnie zaprojektowana dla artystów, którzy zmagają się z unikalnymi wyzwaniami. Otrzymasz wsparcie od osób, które rozumieją Twoje doświadczenia.Uwolnienie głębokich emocji:
Dzięki różnorodnym technikom terapeutycznym nauczysz się uwalniać głębokie emocje oraz napięcie emocjonalne poprzez pracę z ciałem.Praca z systemem rodzinnym:
Będziemy badać legendę rodzinną i system rodzinny, aby zrozumieć blokady, które mogą wpływać na Twoje życie i twórczość.Zaspokajanie głębokich potrzeb emocjonalnych:
Skupimy się na Twoich głębokich potrzebach emocjonalnych, wewnętrznym dziecku oraz wewnętrznej przemocy, aby pomóc Ci znaleźć spokój i miłość.Radzenie sobie z wewnętrznymi blokadami:
Przeanalizujemy, dlaczego mimo chęci nie możesz osiągnąć swoich celów i jak pokonać myśli typu “mi się nie należy”.Praca nad indywidualnymi traumami:
Będziemy pracować nad Twoimi indywidualnymi traumami, aby pomóc Ci uwolnić się od przeszłości i skupić na teraźniejszości.Relaksacja ciała:
Nauczysz się, jak relaksować ciało z ciągłego napięcia i doświadczać leczenia przez ciało.Komunikacja bez przemocy:
Ćwiczenia komunikacji bez przemocy pomogą Ci lepiej wyrażać swoje potrzeby i budować zdrowsze relacje.Praca poza godzinami spotkań:
Grupa może pracować poza godzinami spotkań, co pozwoli Ci na ciągłe wsparcie i rozwój.
Dołącz do naszej grupy terapeutycznej i zacznij pracować nad sobą w bezpiecznym i wspierającym środowisku. Razem możemy osiągnąć więcej!
Terminy i tryb spotkań
Terminy grupy:
1. 23 - 24.11.2024 – Warszawa, Inżynierska 3/16
2. 15.12.2024 – online
3. 11 - 12.01.2024 – Warszawa, Inżynierska 3/16
4. 09.02.204 – online
5. 08.03 - 09.03 – Warszawa, Inżynierska 3/16
6. 06.04 – zajęcia online
7. 10 - 11.05 – Warszawa, Inżynierska 3/16
Zajęcia stacjonarne:
Godziny: 11:00 - 18:00
Bloki: 11:00 - 12:30; 12:45 – 14:15; 15:15 – 16: 30; 16:45 – 18:00
Zajęcia online:
Godziny: 10:00 – 14:00;
Bloki: 10:00 – 11:30; 11:45 – 13:00; 13:05 – 14:00.
Jak się zapisać?
Jeśli chcesz zapisać się na SPOTKNIE OTWARTE Grupy terapeutycznej dla artystów, napisz maila na:
biuro@utu.com.pl
W tytule wiadomości wpisz:
GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA ARTYSTÓW
Liczba miejsc jest ograniczona.
dr Marzena Rusanowska
Zapraszam Cię do współpracy ze mną.
Jestem psycholożką, psychoterapeutką, kierowniczką badań naukowych w zakresie zaburzeń emocjonalnych, wykładowczynią psychologii na wyższych uczelniach oraz dyplomowaną trenerką szkoleń biznesowych. Obecnie pracuję w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Jak pracuję?
Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej. Moje doświadczenie naukowe w zakresie psychologii klinicznej pozwala mi na dokładne rozumienie zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychotycznych oraz na stosowanie wielorakich metod i technik pracy z ludźmi. Łączę efekty pracy naukowej własnej, jak i zespołów naukowych z całego świata z praktycznym przełożeniem tej wiedzy na pracę terapeutyczną z indywidualnym człowiekiem.
Moje podejście opiera się na pracy krótkoterminowej, elementach pracy psychodynamicznej, pracy z uważnością Mindfulness, elementach pracy poznawczo-behawioralnej, pracy systemowej z umieszczeniem problemów człowieka na tle rodziny oraz głębokiej pracy w stanie transu mającej na celu dojście do pierwotnych uczuć człowieka i umożliwiającego osiągnięcie stanu głębokiego relaksu oraz ukojenia.
Inne metody, które integruję w pracy
TEAM-CBT
ACT
Emotion Focused Therapy
Praca z ciałem Lowena
Praca w hipnozie Miltona Ericksona
Praca z systemem rodzinnym Virginii Satir, Ivana Boszormenyi-Nagy’ego, oraz elementy pracy Berta Hellingera (z wykluczeniem zbyt skrótowej myśli, która może wprowadzać pacjenta w błąd).
Doświadczenie naukowe i terapeutyczne zdobywałam podczas realizacji projektów naukowych m.in. na: Uniwersytecie w Oksfordzie, UK (2017-2022), Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA (2015), College of William and Mary, VA, USA (2016), Uniwersytecie Jagiellońskim (1999-2017), Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS (2011-2017).
Jestem laureatką prestiżowych konkursów naukowych i prezentowałam wyniki swoich badań klinicznych podczas kilkudziesięciu międzynarodowych konferencji naukowych na całym świecie oraz publikuję artykuły naukowe w międzynarodowych specjalistycznych pismach dotyczących psychologii.
Dla wytrwałych:
Mam kwalifikacje do pracy z ludźmi, na które składa się kilka elementów:
1. Dyplom psychologii renomowanej uczelni:
Uniwersytet Jagielloński: Doktorat w zakresie nauk społecznych w specjalizacji psychologii klinicznej oraz magister psychologii i filologii angielskiej.
2. Pełne 4-letnie kształcenie w zakresie psychoterapii:
Instytut Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. To jest ważny punkt: ze względu na brak ustawy o zawodzie psychoterapeuty, wiele „terapeutów” pracuje po 2-dniowym kursie „uleczania”.
3. Staże w jednostkach, które od lat zajmują się poważnymi zaburzeniami psychicznymi:
Centrum Psychoterapii (ul. Dolna w Warszawie; Szpital Psychiatryczny w Kobierzynie). Doświadczenie pracy z osobami w psychozach, po próbach samobójczych, samouszkadzaniu powoduje, że mam uważność i nie narażam ludzi, z którymi pracuję na pogłębienie traumy.
4. Uczę studentów m.in. Psychopatologii:
Rozumienie zaburzeń psychicznych, co powoduje, że ciągle aktualizuję wiedzę.
5. Prowadzę badania naukowe dotyczące zaburzeń emocjonalnych:
Publikuję w renomowanych czasopismach naukowych oraz występuję na konferencjach naukowych. Przygotowuję się do habilitacji (mam nadzieję, że nie zapeszam…).
6. Pracuję w European Association for Psychotherapy:
Organizacji zrzeszającej psychoterapeutów europejskich, gdzie pełnię funkcję współ-edytora czasopisma dla psychoterapeutów: International Journal of Psychotherapy. Nie jest to pismo naukowe. Lubię je, bo daje głos doświadczonym terapeutom, by dzielić się swoją wiedzą i sposobem pracy z pacjentami. Obecnie jestem edytorką 2 specjalnych numerów pisma dotyczących psychoterapii traumy wojennej w Ukrainie oraz Psychoterapii Integratywnej.
7. Byłam i jestem kierowniczką badań naukowych na uczelniach:
Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk – od 2016. Kieruję 3-letnim projektem naukowym dotyczącym czytania dzieci z uszkodzeniami słuchu finansowanym przez NCN.
Uniwersytet w Oxfordzie, UK, Wydział Psychiatrii (2017-2020) – kierowałam 3-letnim projektem naukowym: „Homogeniczność depresji – czy depresja to jedno zaburzenie?” finansowanym przez MNiSW.
College of William and Mary, Williamsburg, VA, USA (2015/2016) – kierowałam 6-miesięcznym projektem naukowym: „Trening poznawczy w depresji”, na podstawie którego powstał mój doktorat (finansowany przez Narodowe Centrum Nauki).
Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, CA, USA (2015) – 6-miesięczny staż naukowy w zakresie badań nad psychoterapią poznawczo-behawioralną.
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS (2011-2017) – pracowałam i współtworzyłam 2 projekty naukowe dotyczące zaburzeń depresyjnych (kierownik: dr hab. Izabela Krejtz, prof. SWPS, współpraca: dr hab. Paweł Holas, prof. UW, prof. John B. Nezlek).
Uniwersytet w Akureyri, Islandia.
Uniwersytet w Oslo, Norwegia.
Uniwersytet w Roehampton, Londyn, UK.
8. Ciągle się dokształcam:
Ostatnie 2 lata kształcę się w kierunkach terapii: TEAM-CBT (Odbyłam około 20 szkoleń), ACT oraz Emotion Focus Therapy, a także komunikacji NVC.